9 października, 2017

Jak wybrać meble konferencyjne?

W zasadzie każda firma potrzebuje sali konferencyjnej. Miejsce to może spełniać wiele różnych funkcji. Jakie meble biurowe wybrać, aby jak najefektywniej wykorzystać tę przestrzeń? Temu właśnie zagadnieniu się dziś przyjrzymy, zapraszamy więc do lektury!

Meble konferencyjne na miarę potrzeb firmy

stół konferencyjnyPodstawową sprawą jest ustalenie, w jakich celach najczęściej będzie wykorzystywane dana salka konferencyjna. Poza rozmowami z partnerami handlowymi i spotkaniami kierowników, pomieszczenie to może spełniać jeszcze wiele innych funkcji. Dla przykładu mogą odbywać się w nim rekrutacje, szkolenia, omówienia wyników sprzedażowych, rozmowy rozwojowe z pracownikami, spotkania wigilijne.

Warto zatem przyjrzeć się, jakie są potrzeby danego przedsiębiorstwa. Określenie ich sprawi, że znacznie łatwiej będzie wybrać odpowiednie meble biurowe. A właściwy wybór, to gwarancja tego, że sala konferencyjna będzie spełniała wszystkie, wskazane przez firmę, role.

Jakie meble biurowe wybrać do sali konferencyjnej?

Wyposażając salę konferencyjną należy pamiętać, aby była ona zgodna z wystrojem pozostałych pomieszczeń biura. Dzięki temu uzyskany zostanie efekt spójnej i przemyślanej całości. Firma odbierana będzie wówczas jako stabilna i godna zaufania – zarówno przez partnerów biznesowych, jak i samych pracowników.

Stoły składane

Jeśli dana salka ma spełniać wiele różnych zadań, to pomocne będą stoły składane. Są one mobilne, łatwo zatem można zmienić ich konfigurację. Można ułożyć te meble biurowe w jeden duży stół na spotkanie działu lub ułożyć je jak ławki szkolne na czas przeprowadzania testów kompetencyjnych.

Dodatkowo, jeśli nie potrzebujemy takiej ilości mebli w danej chwili, to je po prostu składamy – ustawione z boku sali nie zajmują wiele miejsca. Zawsze też taki stół można przesunąć do innej sali lub też wykorzystać jako tymczasowe biurko pracownicze.

Stoły i stoliki

W najbardziej reprezentacyjnych miejscach warto postawić na bardziej statyczne rozwiązanie. Jednobryłowe duże stoły konferencyjne występują w wielu różnych kształtach blatu, dostępny jest też szeroki wybór oklein. Także nogi można dobrać pod kątem podobieństwa do innych mebli w biurze.

Salę konferencyjną można też uzupełnić o stoły z elektryczną regulacją wysokości. Dzięki temu zyskamy mebel, który w kilka chwil może się zamienić w miejsce wystąpienia prelegenta. W innych momentach mniejszy rozmiarem stół może służyć jako pomocnik, na którym będzie można serwować napoje i jedzenie.

Szafy i kontenery

Salę konferencyjną warto wyposażyć w szafy biurowe dopasowane designem do stołów. Dzięki temu pod ręką zawsze będą na przykład papier czy długopisy potrzebne podczas spotkań czy szkoleń.

Dodatkowe akcesoria

Sala konferencyjna, jako miejsce reprezentacyjne, powinna być zawsze schludna i jak najlepiej zorganizowana. Aby osiągnąć taki efekt należy zadbać o estetyczne ukrycie kabli. Pomocne w tym będą zarówno kanały kablowe, jak i porty multimedialne.

Kanały kablowe pozwalają na doprowadzenie do stołu konferencyjnego wszystkich przewodów. Dzięki nim unikniemy plątaniny kabli. Porty multimedialne ułatwiają uczestnikom spotkania podpięcie się do wszystkich niezbędnych przyłączy: prądu, internetu czy podłączenie do rzutnika.

Inne detale w sali konferencyjnej

Kiedy meble są już wybrane, to czas nadać sali konferencyjnej ostatecznego charakteru. Ogromną rolę w tym zakresie grają na przykład kolory ścian i wykładziny, czy też dodatki. Firma może zatem wybierać między różnymi wariantami. Tutaj jednak również należy dbać o to, by zachować spójność z pozostałymi pomieszczeniami.

INFOLINIA 800 550 010