27 lipca, 2017

Umeblowanie biura – na to zwróć uwagę

Posiadając już pewne doświadczenie w urządzaniu biura łatwo popaść w rutynę. Dzisiaj powiemy jakich błędów unikać, kiedy naszym zadaniem jest umeblowanie biura.

Jednym z nich może być dbałość o nienaganny wygląd naszego biura. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że nie zapomnimy przy tym o jego funkcjonalności. Idealny efekt zarówno u pracowników, jak i odwiedzających nas kontrahentów wywrze połączenie elegancji z komfortem pracy. Jak wiadomo, zadowolony pracownik wykonuje powierzone zadania efektywnej.

Obok siebie, ale z zachowaniem prywatności. Jak to zrobić?

Dlatego, wybierając meble biurowe najpierw zwracajmy uwagę na ich możliwe zastosowania i cechy. Gdy w ten sposób zawęzimy nasz wybór, o wiele łatwiej wyszukamy stylowe, a zarazem elastyczne i praktyczne meble. Dlaczego elastyczne? Ponieważ powinny dostosowywać się do zachodzących w naszym środowisku pracy. Nowy pracownik, nowy klient, zmiana organizacji pracy – to wszystko ma wpływ na umeblowanie biura.

Przykładowo na to, że dane biurko będzie musiało znajdować się zaraz koło drugiego, tak by pracownicy nie przeszkadzali sobie wzajemnie. To niełatwe do pogodzenia, ale poprzez modułowość mebli i ich odpowiedni kształt będziemy mogli zapewnić łatwą komunikację między współpracownikami a także konieczną prywatność do wypełniania swoich obowiązków.

Meble modułowe, zwane też systemowymi, można w sposób dowolny zestawiać, przestawiać czy dostawiać do innych. Idealnie widać to na przykładzie szafek przybiurkowych, które mogą znaleźć się pod blatem biurka, przez co oszczędzamy sporo biurowego, bardzo cennego, miejsca.

Umeblowanie biura nie musi być trudne!

Innym sposobem na jego uzyskanie są tzw. biurka narożne, które dzięki łukowemu kształtowi zmieszczą się w rogu danego pomieszczenia. Zapewniają one spory komfort pracy, bo można na nich efektywnie rozmieścić nasze narzędzia pracy, obok których spokojnie zmieści się też kubek z kawą.

Jeśli chodzi o biurka narożne, warto ich poszukać od razu w zestawie, takim jak np. nasze linie mebli biurowych Komo czy Polo. To zresztą dobra zasada w poszukiwaniu mebli. Robiąc umeblowanie biura wedle klucza: najpierw funkcjonalność, potem estetyka zgrywamy ze sobą meble pod kątem ich designu a także ich wzajemnego dopasowania do siebie.

Z kolei, gdy poszukujemy prostego, nieskomplikowanego modelu, dobrze wybierać biurka z szerokiej oferty, którą proponujemy. Wśród ponad stu modeli łatwo znajdziemy ten pasujący do wystroju naszego biura i innych znajdujących się w nim mebli.

Warto pomyśleć o sobie

Ważne oprócz dostosowania biurka, szafki czy regału do miejsca jest także dopasowanie go do naszej sylwetki. W tym może pomóc elektryczna regulacja blatu biurka. Tym samym nie będziemy już zmuszeni przebywać kilka godzin w tej samej pozycji, mogąc dogodnie ją zmieniać. Możliwą będzie wtedy praca na stojąco, jeśli taka w danej chwili będzie dla nas wygodna. Jeśli do tego dodamy regulowany fotel biurowy, żadna choroba kręgosłupa nie powinna nam zagrażać.

Umeblowanie biura to nie tylko troska o jak największy komfort pracy. Dobrze uwzględnić w tym wszystkim także nasze subiektywne odczucie co do tego przy jakim biurku będzie się nam najlepiej relaksowało podczas przerwy. Chodzi zarówno o jego kształt, układ jak i zwykłą kolorystykę. To ważne, zwłaszcza, jeśli chodzi o meble gabinetowe, które powinny być dopasowane do funkcji przez nas pełnionej i naszych przyzwyczajeń (choć nie wszystkich, szczególnie tych niezdrowych), także gdy chodzi o nasz odpoczynek.

Te ogólne wskazania co prawda nie wskażą nam gotowych rozwiązań. Sprawią jednak, że umeblowanie biura uwzględniające i estetykę, i funkcjonalność powinno przyjść z o wiele mniejszym niż dotychczas wysiłkiem, bez popadnięcia w zdradliwą rutynę.

INFOLINIA 800 550 010