ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Fabryka mebli WUTEH odpowiedzialność ekologiczna, zrównoważony rozwój

Ideą, która przyświeca nam w produkcji mebli, jest stworzenie czegoś wartościowego. Dzięki temu powstają produkty, które inspirują funkcjonalnością i estetyką. Myślimy również długofalowo. Działamy odpowiedzialnie, aby tworzyć wyjątkowy klimat biura także z myślą o naturze, społeczeństwie i przyszłych pokoleniach.

Od ponad 50 lat przestrzegamy przepisów i obowiązujących norm prawnych dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Z szacunkiem podchodzimy do miejsca, w którym mieści się nasza fabryka, czyli centrum miasta Toruń.

W odpowiedzi na rosnące wymagania rynku, wprowadzamy kolejne rozwiązania zgodne z ekologicznymi trendami. Działania podejmowane przez WUTEH i zrównoważone praktyki zmniejszają negatywny wpływ procesu produkcji na środowisko naturalne.

Nasze meble są trwałe i wyróżniają się wysoką jakością, a jednocześnie mają ponadczasowy design. To sprawia, że są synonimem niezawodności na lata. Obietnicą trwałości i zrównoważonego rozwoju produktu jest 5-letnia gwarancja, którą są objęte nasze wyroby.

Oto zasady, którymi się kierujemy na co dzień.

 1.  1. Optymalne wykorzystanie materiałów drewnopochodnych oraz innych surowców, a tym samym zredukowanie ilości odpadów
  Nasz park maszynowy pozwala na wykorzystanie efektywnych i zaawansowanych technik cięcia materiałów – zarówno drewnopochodnych, jak i stali. Laserowe cięcie rur stalowych oznacza aż 30% mniej odpadów. Minimalizujemy tym straty materiałowe i odpowiedzialnie wykorzystujemy surowce.
 2. 2.Współpraca z zaufanymi dostawcami surowców, którzy działają w duchu zrównoważonego rozwoju
  Łańcuchy dostaw surowców są kontrolowane i spełniają wysokie wymagania i procedury ekologiczne. Nasi dostawcy działają na rzecz optymalizacji wskaźnika recyklingu produkowanych wyrobów.

  • Współpracujący z nami dostawca płyt melaminowanych monitoruje emisję niebezpiecznych dla zdrowia formaldehydów. Potwierdza to certyfikat higieniczności o obniżonej zawartości tych groźnych dla zdrowia lotnych związków. Ponieważ używamy płyt o niskiej zawartości formaldehydów, przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza. Jednocześnie dbamy o zdrowie pracowników oraz użytkowników końcowych mebli WUTEH.
  • Zwracamy szczególną uwagę, aby wykorzystywać surowce pochodzące z recyklingu. Stosujemy przegrody z filcu PET, którego produkcja jest w 75% z recyclingu. Stal, której używamy do produkcji stelaży, zawiera blisko 20% surowców wtórnych. Również nasz główny surowiec – płyta melaminowana – zawiera ok. 30% materiałów pochodzących z recyclingu.
 3. 3.Przejście z opakowań styropianowych na wypełnianie przestrzeni elementami papierowymi
  Ten proces rozpoczęliśmy w 2023 roku. W asortymencie produkowanym na rynek krajowy zredukowaliśmy ilość styropianu aż o 95%. Pozostałe 5% to narożniki styropianowe. Zamiast wypełniaczy styropianowych stosujemy papierowe, o budowie plastrów miodu. Tektura stosowana do pakowania mebli produkowana jest w 100% z materiałów recyklingowych.
 4. 4.Ekonomiczne pakowanie wyrobów, aby maksymalnie wykorzystać przestrzenie ładunkowe w transporcie
  Zarządzamy procesami logistycznymi w ekologicznym nurcie. Optymalizujemy i konsolidujemy wysyłki do naszych Klientów – w ten sposób ograniczamy emisję CO ² . Ponadto cała produkcja skupiona jest w jednym miejscu. Dzięki temu transport jest realizowany na krótkie odległości – w efekcie oszczędzamy zasoby i czas.
 5. 5.Wdrożenie technologii OZE i energooszczędnych rozwiązań w zakładzie
  W roku 2022 zdecydowaliśmy się na instalację fotowoltaiczną na dachach naszej fabryki. System PV dostarcza energię, która wystarcza na pokrycie zużycia prądu przez nasze biura i pomieszczenia administracyjne. Ponadto sukcesywnie przechodzimy na energooszczędne oświetlenie w halach produkcyjnych oraz pomieszczeniach biurowych.
 6. 6.Nacisk na bezpieczeństwo na stanowiskach pracy
  Bezpieczeństwo pracowników to dla nas absolutny priorytet. Każdemu z nich zapewniamy maksymalną ochronę na stanowiskach pracy poprzez środki ochrony indywidualnej, kaski, rękawice oraz profesjonalne ubranie robocze. Szkolimy się i dbamy, aby wiedza zespołu w dziedzinach, które nas dotyczą, była aktualna i ciągle poszerzana.
 7. 7.Wsparcie zalesiania Polski
  Sadzimy drzewa w programie: posadzimy.pl. Co roku nasza akcja przynosi ponad 11 arów nowego lasu.
 8. 8.Udział w życiu społeczności lokalnej
  Wspieramy lokalne inicjatywy społeczne. Angażujemy się w wiele projektów i inicjatyw w naszym regionie. Jesteśmy dumni z miejsca, w którym działamy od ponad 50 lat.
 9. 9.Digitalizacja procesów
  Odpowiedzialnie wykorzystujemy papier. Dążąc do zmniejszenia jego zużycia, wdrażamy kolejne rozwiązania z obszaru cyfryzacji. Zredukowaliśmy wydruki katalogów aż o 90%. Zapewniliśmy łatwy dostęp do materiałów w formie elektronicznej.

Fabryka mebli WUTEH angażuje się w ciągłą optymalizację środowiskową. Jako firma produkcyjna, bierzemy odpowiedzialność za ochronę naszych naturalnych zasobów.

Zrównoważony rozwój rozumiemy jako ciągły proces, w którym to, co zostało osiągnięte, jest wielokrotnie poddawane ocenie. Jeśli jest to konieczne, inicjujemy kolejne działania. Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, które zapewnią przyjazne środowisko rozwoju następnym pokoleniom.

INFOLINIA 800 550 010