27 grudnia, 2018

Jakie trendy w biurze w 2019 roku?

Biuro jest miejscem, w którym spędza się sporą część dnia. Oprócz tego stanowi również wizytówkę każdej firmy. W związku z tym, tak ważne jest, aby zaprojektowane wnętrze podkreślało zarówno charakter branży przedsiębiorstwa jak i uwzględniało, to co jest w aranżacjach biurowych najmodniejsze. Jakie trendy będą zatem obowiązywać w 2019 roku?

Jak najlepiej urządzić biuro?

Zanim zaczniemy omawiać, to jakich nowości możemy spodziewać się w nadchodzącym, nowym roku, dobrze jest sobie szybko przypomnieć, jakie zasady należy uwzględnić urządzając biuro. Przede wszystkim ważne jest, aby zaprojektowana przestrzeń tworzyła jednocześnie funkcjonalną i gustowną całość. Odpowiednio zaprojektowane biuro, ma budować zadowolenie i efektywność wszystkich pracowników firmy. Również, w nowocześnie urządzonej przestrzeni biurowej, istotny jest activity-based working, czyli wyraźne wydzielenie obszarów, zarówno do pracy kreatywnej, jak i takich, które mają pomóc w skupieniu i koncentracji.

Oczywiście, dobrze zaaranżowane biuro, nie obejdzie się bez odpowiednio dopasowanych mebli. Ich dostępna oferta jest ogromna, czym więc najlepiej kierować się przy ich wyborze? Przede wszystkim powinny być one doskonałej jakości, ale także charakteryzować się prostym i profesjonalnym wyglądem. Dzięki temu wszyscy klienci i kontrahenci będą od razu wiedzieć, że mają do czynienia z solidną i kompetentną firmą. Bowiem dbałość o nawet najmniejsze szczegóły odzwierciedla zawodowe podejście przedsiębiorstwa zarówno, do wykonywanych obowiązków, jak i szacunku do klienta. Naturalnie, przy wyborze mebli biurowych, nie można pominąć także potrzeb jego samych pracowników. Również pamiętać należy o odpowiednim oświetleniu, kolorystyce, roślinności i innych ciekawych dodatkach.

Pamiętajcie o ergonomii!

Ładny wygląd mebli to nie wszystko. Bardzo ważne jest, aby były one wygodne w użytkowaniu i zapewniały komfort pracy. Jest to dobra inwestycja generująca zyski, ponieważ im lepiej pracownicy czują się w biurze, tym większa jest ich efektywność. Ergonomiczne meble, dostosowane do ich możliwości psychofizycznych, są w stanie zapobiec występowaniu wielu dolegliwości, które z czasem prowadzić mogą do pojawienia się poważnych chorób zawodowych. Zatem najlepiej, aby były one indywidualnie dostosowane do potrzeb każdego pracownika, a jeśli jest to niemożliwe, to najlepiej zakupić takie fotele i stoły, które posiadają opcję regulacji.

Jakie trendy w biurze w 2019 roku?

Chociaż jeszcze nie wszyscy z nas myślą o nadchodzącym 2019 roku, to zarówno projektanci mody, jak i wnętrz już wyjawili, co będzie najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. Jesteście ciekawi?

Najmodniejsze style wnętrzarskie

Zaczynamy zatem od tego, jakie style będą na topie w 2019 roku? W tym przypadku nie czekają nas jakieś spektakularne i rewelacyjne zmiany, ponieważ nadal, większość proponowanych aranżacji nawiązuje, do tak popularnego w ostatnich latach minimalizmu. Cały czas modne są proste i eleganckie formy. Im mniej przepychu i ekstrawagancji tym lepiej. Najważniejsza bowiem jest wysoka jakość użytych materiałów, jak i doskonałe wykończenie mebli biurowych. Również tak, samo jak w przypadku mody, ich design sprowadza się w dużej mierze do lat 70-tych, a dodatkowo wzbogacony jest sporą dawką bujnej roślinności.

Najmodniejsze obecnie style wnętrzarskie to także: new nordic, scandi-boho i eklektyzm. Czym zatem wyróżniają się poszczególne z nich? Pierwszy stanowi nową odsłonę, jakże prostego i urokliwego stylu skandynawskiego, który znalazł uznanie wielu osób na całym świecie, dlaczego? Ponieważ jest on niezwykle funkcjonalny i w pełni wykorzystuje naturalne materiały, takie jak drewno, czy skóra. Przy czym, przez to, że odnosi się do duńskiego hygge, czyli szukania przyjemności w codziennych czynnościach, jest on równocześnie bardzo komfortowy i przytulny. Tym co wnosi new nordic, są z pewnością wzorzyste tapety i złote dodatki, a także wykończenia w kolorze matowej czerni.

Natomiast scandi-boho najłatwiej jest określić jako połączenie skandynawskiego minimalizmu i cygańskiego designu. Brzmi niezwykle frapująco, prawda? Jest to szczególnie ciekawa propozycja dla tych wszystkich, dla których skandynawski minimalizm jest zbyt surowy. Przełamując go oryginalnymi meblami, pięknymi roślinami i oczywiście dodatkami w intensywnych, żywych barwach, na pewno sprawimy, że pomieszczenie biurowe nabierze jeszcze bardziej wyrazistego charakteru. A co do przestrzeni biurowej może wnieść eklektyzm? Na pewno są to luksus, elegancja i finezja. W 2019 roku styl ten zostanie dodatkowo wzbogacony o złote i miedziane akcenty, welurowe obicia, a także kolorystykę utrzymaną w pastelowych barwach (szczególnie w odcieniu morelowym i melonowym).

Paleta kolorystyczna Pantone na 2019 rok

Jak wiemy, królem roku 2018, według instytutu Pantone był Ultra Violet. A jakie kolory będą najmodniejsze w nadchodzącym roku? Tutaj czeka nas duża niespodzianka ponieważ z przedstawionej palety barw na sezon jesień-zima 2018 nie wybrano jeszcze tej jedynej, która zostanie okrzyknięty kolorem przyszłego sezonu. Nadal trwają spekulacje, a wśród 15 propozycji, znajduje się 5 kolorów bezpiecznych i 10 tzw. topowych, o zdecydowanym charakterze. Wśród tych ostatnich wymienić należy przede wszystkim: energetyczną pomarańcz, głęboką czerwień, mocną fuksję, groszkową zieleń, mocną żółć, królewski niebieski, przyćmioną zieleń, czy też słodki i delikatny róż.

Jak widać tych inspiracji jest całkiem sporo i dzięki nim można wykreować jakże oryginalne i niebanalne wnętrze. Przy czym, nie trzeba od razu zmieniać całej aranżacji, zazwyczaj wystarczą meble lub dodatki, w określonym kolorze lub stylu, które z pewnością odświeżą całe biuro.

INFOLINIA 800 550 010