20 maja, 2019

Szafki skrytkowe – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Praca w biurze coworkingowym nie ułatwia pracownikom zachowania prywatności. Otwarte przestrzenie, często dzielone z przypadkowymi ludźmi, oraz ograniczona ilość mebli mogą generować problemy ze znalezieniem bezpiecznego miejsca na cenniejsze przedmioty, takie jak telefony, laptopy czy dokumenty. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem mogą być lockery, czyli szafki biurowe zamykane na klucz!

Lockery, szafki skrytkowe – czyli bezpieczne meble biurowe

Szafki skrytkowe, to elementy wyposażenia, które zostały zaprojektowane z myślą o biurach coworkingowych. Każdy pracownik potrzebuje przestrzeni do przechowywania rzeczy osobistych, do której nikt inny nie będzie miał dostępu. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem są zamykane szafki skrytkowe. W zależności od wybranego modelu mogą być one zabezpieczone:

  • zamkiem cylindrycznym i tradycyjnym kluczykiem,
  • zamkiem szyfrowanym manualnie, otwieranym za pomocą 4 cyfrowego kodu,
  • zamkiem szyfrowanym elektronicznie, z cyfrowym kodem otwarcia i opcją przypisania do 10 haseł,
  • szyfrowanym elektronicznie zamkiem, otwieranym za pomocą karty magnetycznej, z opcją zarządzania przez dedykowaną aplikację.

Dodatkowo, lockery można wyposażyć we wrzutnię, umożliwiającą bezpieczne przekazywanie poczty czy drobnych przedmiotów. Ta opcja sprawdzi się szczególnie tam, gdzie istnieje rozbudowany obieg dokumentacji – zarówno zewnętrznej, jak i tej między działami.

Gdzie sprawdzą się szafki biurowe zamykane na kluczyk?

Szafki skrytkowe to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie może pojawić się potrzeba fizycznego zabezpieczenia ważnych dokumentów lub przedmiotów, przed dostępem osób trzecich.

Najczęściej wykorzystywane są zatem w biurach coworkingowych, gdzie przestrzeń biurowa jest dzielona przez wielu, zwykle obcych sobie ludzi. Zachowanie bezpieczeństwa i prywatności w takich warunkach nie jest proste. Szafki skrytkowe mogą pomóc wyeliminować ten problem.

Oprócz tego, lockery sprawdzą się w przypadku biur typu open space czy pomieszczeń socjalnych. Mogą stanowić także ciekawą alternatywę dla firm, które nie posiadających miejsca na oddzielne archiwum.

Trzeba bowiem pamiętać, że zarówno w przypadku jednoosobowej działalności, prowadzonej w domu, jak i wieloosobowej firmy, istnieje prawny obowiązek ochrony wrażliwych informacji, takich jak choćby dane osobowe. Pisaliśmy o tym w naszym artykule Rodo – jak bezpiecznie przechowywać dokumenty. Szafki biurowe zamykane na klucz to jedno z najskuteczniejszych dostępnych rozwiązań, chroniących dokumenty przed dostępem osób nieupoważnionych.

Zalety szafek skrytkowych

Największą zaletą szafek biurowych zamykanych na klucz jest oczywiście ich bezpieczeństwo. Dzięki solidnej konstrukcji i zaawansowanym zabezpieczeniom, można mieć pewność, że umieszczone w nich przedmioty są niczym niezagrożone. Lockery doskonale sprawdzą się zatem w roli bezpiecznej szafki na przechowywanie odzieży, dokumentów czy osobistych przedmiotów. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w kwestii psychicznego komfortu pracowników, jak i poufności korespondencji czy danych osobowych.

Kolejną zaletą lockerów jest ich funkcjonalność. Modułowa budowa zapewnia dużą pojemność szafek i ogromne możliwości aranżacyjne, bez ograniczania powierzchni biura. Wewnętrzna przestrzeń szafek skrytkowych może być dodatkowo podzielona na mniejsze segmenty, które ułatwiają organizację i chronią przed bałaganem.

W przypadku mebli biurowych nie można zapominać również o ich estetyce. W projektach szafek biurowych zamykanych na klucz wykorzystuje się minimalistyczne wzory i energetyzujące kolory, które stanowią ciekawe uzupełnienie wnętrza, dla różnego rodzaju biur, nie tylko tych nowoczesnych. Szafki biurowe zamykane na klucz zapewniają zatem maksimum prywatności i bezpieczeństwa, a dzięki oryginalnemu wyglądowi i wysokiej jakości materiałom, stanowią również doskonałe uzupełnienie każdego biura.

Wraz ze wzrostem popularności biur coworkingowych, zapotrzebowanie na wyposażenie gwarantujące prywatność będzie się zwiększać. Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której pracownicy pozostawiają istotne dla nich dokumenty i rzeczy, w sali pełnej klientów lub współpracowników, narażając się na ryzyko kradzieży czy zniszczenia. Kwestie prywatności i bezpieczeństwa w biurze są niezwykle ważne, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy projektowaniu miejsca pracy. Szafki skrytkowe to proste i efektywne rozwiązanie dla tego problemu.

INFOLINIA 800 550 010