17 lipca, 2017

Organizacja biurka – te akcesoria są niezbędne

Kiedy przychodzi nam organizować własne miejsce pracy często zdajemy się na przypadek. Jednak świadome podejście w kwestii organizacji biurka przyniesie porządek, który spowoduje lepszą efektywność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Chyba wszyscy zgadzamy się, że mając wszystko pod ręką unikamy stresu związanego ze stratą czasu i nerwowymi przeszukiwaniami szuflad. Na rynku można znaleźć wiele modeli i rodzajów praktycznych mebli biurowych. Dlatego, w dzisiejszym tekście postanowiliśmy przedstawić rozwiązania i meble, które sprawią, że na naszym stanowisku pracy zapanuje upragniony porządek.

Dobra organizacja biurka powinna się więc rozpocząć od zgromadzenia tak podstawowych przyborów czy narzędzi, jak długopis, a najlepiej kilka. Na wszelki wypadek. Gdzie je trzymać, żeby nie pojawiały się w każdym możliwym miejscu biurka? W siatkowanym, stylowym pojemniku na długopisy lub w zwyczajnym kubku.

Organizacja biurka: notatnik to ważna rzecz

Z artykułów biurowych na pewno trzeba też wymienić notatnik. Uwierzcie, że najszybciej i najłatwiej znajdziemy właśnie w nim potrzebny nam w danej chwili numer czy sprawdzimy dokładną datę spotkania. Warto mieć czasem coś zapisanego nie w Google Docsach czy przepastnych excelowych tabelkach. Na papierze trudniej o skasowanie kontaktu lub ważnej informacji.

Jakie biurko należy wybrać?

Do pomieszczenia tych wszystkich rzeczy potrzebne jest oczywiście odpowiednie biurko. Najlepiej w tym aspekcie mieć szeroki wybór, dlatego firma WUTEH proponuje aż 150 różnych modeli, w tym także przestrzenne biurka narożne. Sam rozmiar tego mebla oczywiście nie załatwi w całości za nas sprawy, jaką jest dobra organizacja biurka. Ułożenie konkretnych przedmiotów w określonych miejscach i zakaz ich przestawiania przybliży nas do wymarzonego porządku na biurku.

Sporym ułatwieniem pracy są też małe, a w związku z tym niedoceniane meble. Są nimi szafki przybiurkowe. Lokując przy blacie biurka, mamy wszystko pod ręką. Często będąc w trakcie wykonywania jakiegoś zadania, musimy się od niego odrywać. Kiedy mamy szafkę biurową, możemy sięgnąć po interesujący nas dokument, nie przerywając czynności, którą akurat wykonujemy.

Kontenery biurowe – niezbędne czy tylko przydatne?

Drugim z niedocenianych mebli do biura są kontenery biurowe. Naprawdę małe, bo o przykładowych wymiarach 40 cm x 60 cm. Zmieszczą się pod biurkiem, a dzięki specjalnym piórnikom pomieścimy i przy okazji uporządkujemy przybory biurowe. Nie tylko przez to organizacja biurka stanie się o wiele łatwiejsza. Na kontenerach możemy też umieścić drukarkę, skaner, lub np. kubek kawy. Jeśli się wyleje, to na kontener, a nie na ważne dokumenty.

To nie wszystkie możliwości kontenerów. Dzięki wersji z poduszką tapicerowaną, kontener może posłużyć nam za siedzenie. Przyda się to szczególnie w trakcie szybkich i nagłych spotkań. Natomiast, dzięki mobilnym kontenerom przesuniemy ten mały mebel w dowolne miejsce w obrębie naszego biura. Z pewnością ułatwi to naszą pracę związaną z pracą z dokumentami, których nie będziemy musieli już przenosić do innego zakątku naszego biura. Są one, jak już być może zdążyliście się przekonać, w naszej ofercie razem z ponad 15 różnymi modelami kontenerów.

Widzimy więc, że organizacja biurka nie sprowadza się tylko do zapewnienia na nim porządku. Ulokowana w najbliższym sąsiedztwie szafka i/lub kontener biurowy usprawni i uprzyjemni obowiązki. Dzięki nim wszystko, co potrzebne będziemy mieli na wyciągnięcie ręki. Przez to nie powstanie już nigdy więcej wieża złożona z najpilniejszych dokumentów, które „za chwilę” się nam przydadzą.

INFOLINIA 800 550 010