7 lipca, 2016

Meble biurowe – nowe trendy w drugiej połowie 2016 roku

Obserwując światowe trendy, zauważyć można, że znów pojawiły się pewne prądy w urządzaniu biur, świętujące aktualnie swoje tryumfy. Jeśli szukasz inspiracji przy tworzeniu modnego, a zarazem praktycznego biura – może część z nich przypadnie Ci do gustu?

 

Kolor roku – błękit i róż

Co roku firma Pantone, odpowiedzialna za tworzenie skali kolorów na potrzeby urządzeń cyfrowych, ogłasza kolor roku. W 2016 zostały nimi dwie barwy: pudrowy róż oraz błękit. Początkowo swoje władanie objęły jedynie w sferze prywatnej, jednak wraz z upływem miesięcy projektanci sięgnęli do nich także w propozycjach dla przestrzeni publicznej. Delikatne pastele nie nadają się na motyw przewodni dla całego biura, gdyż sugerują zbytnią infantylność właściciela i kojarzą się bardziej z pokojem dziecinnym, jednak świetnie sprawdzą się w roli dodatków, zwłaszcza w kobiecym gabinecie. Urządzone na biało pomieszczenie zyska na charakterze, gdy dodamy do niego błękitne lub różowe akcenty.

Kolory roku 2016 według Pantone
Kolory roku 2016 według Pantone

Zieleń – biurowe ogrody

Kolejnym prądem, który zyskuje na sile w najnowszych projektach, jest wydzielanie coraz większej przestrzeni pod kwietniki. W dobrym guście jest tworzenie niemal ogrodów w siedzibach firm. Przerabianie wejściowych holi na oranżerie lub tworzenie we wnętrzu firm ogrodów zimowych ma jednak także aspekt praktyczny. Rośliny oczyszczają powietrze w budynku, regulują stopień wilgotności oraz pozytywnie wpływają na nastrój pracowników. Przerwa kawowa w otoczeniu zieleni regeneruje znacznie lepiej niż pobyt na stołówce. O zieleni w biurze już pisaliśmy: Rośliny w biurze.

Recykling – kolejna odsłona trendu eko

Nurt biur inspirowanych trendem eko jest modny od dwóch dekad, jednak co jakiś czas przyjmuje nieco inne oblicze. Obecnie bardzo modne są pomieszczenia, w którym meble biurowe wyglądają na żywcem… uratowane z wysypiska. Jeśli dodatkowo widać na nich rękę niewprawnego renowatora, który ledwie pochlapał je farbą albo w połowie oheblował, to efekt jest naprawdę zadowalający. Tego rodzaju meble świetnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach z branży kreatywnej oraz zajmujących się produktami ekologicznymi. Za ich pomocą można stworzyć niebanalne wnętrze. Dużą rolę gra tu jednak wyczucie, bo łatwo ciekawy projekt przedobrzyć.

Duże, barwne grafiki

Ostatni trend wiąże się nie bezpośrednio z meblami biurowymi, a samym wystrojem. Bardzo modne jest obecnie dekorowanie przestrzeni biurowej dużymi, kolorowymi grafikami. Czy to barwne logo z podświetlanych liter na całą ścianę czy przegroda tapicerowana ozdobiona fantazyjnym nadrukami – kolorowe elementy stały się odskocznią od grzecznej stylistyki. Co więcej – takie rozwiązania pozwalają szybko odświeżyć wygląd biura. A gdy zrobią się nie modne? Łatwo zastąpić je delikatniejszym motywem.

INFOLINIA 800 550 010