25 marca, 2014

Czy wiesz co łączy skocznie narciarskie i meble Wuteh?

Dobiegł końca wspaniały sezon w wykonaniu Kamila Stocha. Gratulujemy sukcesów i życzymy pomyślności! Czy wiesz, że tory zjazdowe na najnowszych skoczniach wykonuje firma Rehau. Okleiny tej firmy są również stosowane przy zabezpieczaniu krawędzi naszych biurek i szafek.

Kiedyś tory zjazdowe na skoczniach były starannie wyklepywane w śniegu. Od kilku lat nowoczesne skocznie inwestują w tory zjazdowe zabezpieczone plastykowymi krawędziami. Krawędzie te musza być wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, gdyż poddane są silnym tarciom. Skoczkowie często rozwijają prędkość zbliżoną do 100km/h a narty mają ostre krawędzie.

skocznia

W meblach biurowych miejscem które również poddane jest częstym tarciom jest krawędź blatu. Oczywiście krawędzie blatu nie muszą być tak wytrzymałe jak zjazdy na skoczniach. Musza dobrze trzymać się płyty, być przyjemne w dotyku, estetyczne i dobrane kolorem do koloru płyty.

Okazuje się, że krawędzie Wuteh wykonuje ta sama firma chemiczna, która produkuje tworzywa do zjazdów na skoczniach. Wszystkie płyty wiórowe Wuteh zabezpieczone są okleinami PCV z firmy Rehau. Natomiast zjazdy Rehau można spotkać m.in. na skoczniach:

  • Trondheim Norwegia,
  • Hinzenbach Austria
  • Garmisch-Partenkirchen.

Więcej można przeczytać na stronie Rehau:

http://www.rehau.com/DE_de/Industrial_solutions/Sport_und_Freizeit/Skianlaufspur/

INFOLINIA 800 550 010