jesienne dodatki do biura
18 października, 2018

Jesienne dodatki i motywy do biura

Jesień to wyjątkowa pora roku, która szczególnie intryguje nas swoją niesamowitą eksplozją barw. Różnokolorowe liście, mieniące się w promieniach złocistego słońca, wprowadzają nas w nostalgiczny nastrój. Ta magiczna aura za oknem, może zainspirować nas, do ozdobienia biura w piękne, jesienne dodatki i motywy. Macie już jakieś pomysły? Jak nie, to przedstawimy wam kilka ciekawych propozycji!

Jak prawidłowo urządzić biuro?

Jeszcze zanim przejdziemy do tego, w jaki sposób wyeksponować jesienne akcenty w biurze, zastanówmy się nad tym, czy pracuje nam się w nim wygodnie? Przyjrzyjmy się, czy na pewno w optymalny i odpowiedni sposób wykorzystaliśmy przestrzeń, którą przeznaczyliśmy na wykonywanie zawodowych obowiązków? Zwłaszcza, istotne jest uwzględnienie w nim zasad ergonomii, której celem jest zapewnienie maksymalnej wydajności pracy, w taki sposób, aby nie powodować negatywnych skutków zdrowotnych i pogorszenia stanu zdrowia, zarówno swojego jak i pracowników.

Szczególną rolę w jej przestrzeganiu ma odpowiedni dobór mebli biurowych, czym zatem powinny się one charakteryzować? Przede wszystkim wygodą, wpływa ona na zwiększenie produktywności, pozwala z większą przyjemnością i wydajnością pracować. Krzesło i biurko powinno być dostosowane do siedzącej przy stanowisku osoby. Dobrze również, aby fotel wyposażony był w oparcie wyprofilowane, które będzie odpowiadać naturalnym krzywiznom kręgosłupa, a także możliwa będzie jego regulacja. To samo zresztą tyczy się biurka, które powinno posiadać regulowaną wysokość blatu. Wszystko to umożliwi dostosowanie mebli do wzrostu siedzącej przy niej osoby.

Na pewno warto jest zaprojektować stanowisko pracy wraz z pracownikami. W ten sposób, jeszcze lepiej, będzie nam sprostać ich potrzebom. W zamian zyskamy nie tylko pozytywne nastawienie personelu i jego większą wydajność, ale również mniej dni pracy opuszczonych z przyczyn zdrowotnych. Oczywiście, sprawniej będą oni realizować także zaplanowane wcześniej zadania i projekty. Przyjemną atmosferę i lepsze samopoczucie pracowników, zapewni również odpowiednio dobrana kolorystyka mebli biurowych i ścian, oświetlenie, temperatura i naturalnie dodatki, do których już przechodzimy.

Jakie jesienne dodatki i motywy do biura?

jesienne dodatki do biuraTak naprawdę, tym co nas ogranicza w wykonaniu lub też zakupie jesiennych dodatków jest jedynie nasza wyobraźnia. Najróżniejszych możliwości jest naprawdę sporo, na naszym blogu przedstawimy kilka z tych najciekawszych, dzięki którym w pełni poczujemy tą wyjątkową, jesienną atmosferę.

Nastrojowe świeczniki i lampiony

Idealną ozdobą, która doda trochę tajemniczości, a także otuli nas przyjemnym i kojącym aromatem kwiatów, czy też korzennych przypraw, są świece i lampiony. Wybierzmy zwłaszcza te w pięknych, ciepłych barwach lub też, z typowo jesiennymi motywami, takimi jak kolorowe liście i dojrzałe owoce. Możemy je zarówno kupić, jak i zrobić samemu, nie wymaga to bowiem większego talentu plastycznego, a poustawiane na biurkach, czy parapetach dadzą niesamowity klimat.

Wystarczy jedynie zakupić białe świece i różnej wielkości szklane pojemniki lub słoje. Następnie uzbierane wcześniej liście, zamarynować w glicerynie i obwiązać nimi pojemniki, a w środku umieścić świece. Podobnie cudowny efekt, da nam także umieszczenie ich w wydrążonej dyni. Stłumiony blask świecy na pewno wpłynie na nas relaksująco i kojąco.

Ręcznie zrobione jesienne kompozycje

Złota jesień wprost kusi nas do aranżacyjnych eksperymentów i jak już wspomnieliśmy wcześniej, nie musi się to wiązać z drogimi zakupami. Wystarczy jedynie pomysł, chęci i przedmioty codziennego użytku. Natura da nam natomiast całą resztę. Kolorowe liście, owoce jarzębiny, żołędzie, kasztany, orzechy, to wszystko przecież możemy znaleźć podczas spaceru i użyć do ozdobienia biura. W ten sposób możemy również uchronić się przed jesiennym spadkiem nastroju.

Jak zatem możemy wykorzystać te dary natury? Ciekawym pomysłem jest np. ustawienie pięknego kosza z owocami, chociażby takimi jak gruszki, jabłka, śliwki, pigwy, czy winogrona. Każda dowolnie wybrana kombinacja, da niesamowity rezultat. Wystarczy nawet ładna, ozdobna miska, którą wypełnimy kolorowymi liśćmi, a już w pomieszczeniu zrobi się bardziej klimatycznie. Równie pomysłowe są wazony z kabaczków i tykw, ich kształt bowiem aż się o to prosi. Jedyne co trzeba zrobić, to wydrążyć w nich na tyle głęboki otwór, aby można było zmieścić tam kilka gałązek i kwiatów.

Jesienne dekoracje ścienne

W sklepach na pewno znajdziemy wiele wyjątkowych i oryginalnych dekoracji ściennych, które będą przywodzić nam na myśl piękną, jesienną aurę za oknem. Tego rodzaju motywy, w dodatkach wnętrzarskich, zachwycają swoją pomysłowością i niesamowitym klimatem, dzięki któremu nasze biuro stanie się jeszcze bardziej przytulne. Mogą to być różnej wielkości obrazy i plakaty, z jesiennymi motywami. Również inspirująco będzie wyglądać ściana ozdobiona np. opadającymi liśćmi. Tego rodzaju zestawy można szybko zamówić i następnie przy pomocy systemu “snap&tack” przymocować na ścianie.

Mamy nadzieję, że choć trochę zainspirowaliśmy Was, do drobnych zmian w wystroju biura. Ozdobione pięknymi, jesiennymi dekoracjami wnętrze sprawi, że pomimo niezbyt przyjemnej pogody za oknem, poczujemy się znacznie lepiej.

fot. pixabay.com

INFOLINIA 800 550 010