5 czerwca, 2015

Jak wybrać ladę biurową?

Recepcja to bardzo ważne miejsce – jest to często ten punkt, z którym pierwszą styczność ma klient lub potencjalny kontrahent. Liczy się tu nie tylko odpowiednio wykwalifikowany personel, mający wpływ na to, jakie pierwsze wrażenie nasze przedsiębiorstwo wywrze, ale także sama estetyka otoczenia. Warto w związku z tym zadbać o odpowiednią ladę biurową, przy której pracować będzie obsługa lub sekretarka.

 

Lada biurowa – wizytówką firmy

Nie bez kozery można uznać, że recepcja to wizytówka firmy. Nawet jeśli większość naszych klientów korzysta z innych punktów: sklepu, punktu obsługi, części usługowej, a do biura zagląda rzadko – warto postarać się o to, by pierwsze wrażenie było pozytywne. Elegancka lada biurowa, logo firmy na ścianie, wygodna kanapa do oczekiwania na spotkanie dla umówionych gości – to zawsze wywołuje pozytywny oddźwięk. Klient, wchodząc do biura, powinien intuicyjnie wiedzieć, gdzie jest recepcja i tam kierować swoje kroki.

Dlaczego lada biurowa a nie zwykłe biurko?

Zwykłe biurko zwyczajnie nie sprawdzi się w recepcji z kilku powodów. Lada pomaga utrzymać przestrzeń w porządku– dzięki specjalnemu cokołowi klient lub gość nie widzi blatu roboczego sekretarki lub recepcjonistki. Lada zapewnia lepszą przestrzeń do przechowywania potrzebnych formularzy, segregatorów itp. a zarazem spełnia wszelkie normy biurka do pracy – ma odpowiednią ilość miejsca na nogi, miejsce na monitor i blat roboczy o właściwych wymiarach. Część z lad, oferowanych przez naszą firmę, posiada także podświetlenie listwami LED (serie Terra, Libra, LINUS).

Jaka lada biurowa do nowoczesnego biura?

Poniżej prezentujemy lady biurowe naszej produkcji wraz z propozycjami aranżacji w najmodniejszych obecnie trendach w wystroju biura:
1. Czerń i biel – to połączenie, które zawsze się cieszy popularnością. Na zdjęciu prezentujemy wnętrze lady Linus. Jednym z dostępnych rozwiązaniach kolorystycznych jest właśnie biały z czarnymi elementami. Polecamy takie rozwiązanie jeszcze z jednego powodu – lepiej, gdy czarnych elementów jest mniej, gdyż bardzo widać na nich kurz:

LINUS_1

2. Brązy i kolory ziemi – ciepłe brązy i beże od dwóch lat są bardzo popularne w biurach. To kolory neutralne, z drugiej strony pozytywnie kojarzące się z bezpieczeństwem – idealne dla firmy, która chce się kojarzyć ze stabilnością i tradycją. Z różnych odcieni brązu można stworzyć niebanalne wnętrze, które z drugiej strony nie będzie rozpraszać w pracy. Na zdjęciu poniżej prezentujemy ladę Dorado:

DORADO_2
3. Asymetryczny minimalizm – bardzo popularnym rozwiązaniem w ladach recepcyjnych jest ostatnio bardzo minimalistyczne podejście do jej formy. Przykładem takiej lady jest Orion. Asymetryczny blat oraz wykończenie frontu, imitujące blachę, są niezwykle proste, ale dają też ciekawy efekt, który zobaczyć można na zdjęciu:

ORION
4. Soczyste kolory – limonkowy, cytrynowy, fuksja lub fiolet, zestawione z bielą, to barwy w biurze na jakie chętnie decydują się firmy, związane z działaniami kreatywnymi, innowacyjnością lub usługami dedykowanym kobietom lub dzieciom. Ciekawym rozwiązaniem dla recepcji takiego biura może być wspomniany wyżej Linus, tym razem z kolorowymi frontami:

LINUS_zlozony
5. Spokojna klasyka – to rozwiązanie najbezpieczniej wybrać, jeśli urządzaniem biura nie zajmuje się zawodowy dekorator. Najlepiej skupić się na prostej formie z elementami, przykuwającymi wzrok. Przykładem jest lada Terra – bardzo prosta, lecz zarazem elegancka:

TERRA_2

INFOLINIA 800 550 010