25 sierpnia, 2013

Wybór dekoru – 7 zasad projektanta

Wybór kolorów mebli biurowych jest jedną z najważniejszych decyzji jaką musimy podjąć przy aranżacji wnętrza. Meble powinny pasować do ścian i podłóg, do oświetlenia i funkcji pomieszczenia. Inną kolorystykę dobierzemy do kancelarii prawniczej, a inną do sali spotkań w firmie handlowej. W typowym biurze zależy nam na łagodnych kolorach, które są przyjemne dla oka. Natomiast w salonie sprzedaży chcemy wywołać impuls zakupowy u odwiedzających poprzez wprowadzenie jaskrawych kolorów, które na dłuższą metę mogą być męczące.

Poznaj 7 zasad, które pozwolą Ci poczynić pierwsze kroki w projektowaniu własnego biura.

  1. Ciemne to prestiż
  2. Jasne to otwartość
  3. Kolor dominujący
  4. Stała temperatura
  5. Jeden uchwyt
  6. Antyki, chrom i szkło
  7. Czerń i biel

 

Ad.1. Ciemne to prestiż – meble grafitowe, czarne lub w kolorystyce orzecha wzbudzają zaufanie u Klientów i podkreślają status gabinetu. Z tego powodu polecane są dla księgowych, prawników i kadry kierowniczej.

Ad.2. Jasne to otwartość – jasne meble sprzyjają dobrej komunikacji i z tego powodu polecane są do sal spotkań, sal konferencyjnych, a także działów reklamacji.

Ad.3. Kolor dominujący – jeżeli planujesz łączyć dwa dekory postaraj się ograniczyć do dwóch. Również zadbaj, aby maksymalnie jeden był dominujący. Łączenie dwóch płyt o wyraźnej i intensywnej strukturze wymaga dużej wprawy.

Ad.4. Stała temperatura – pamiętaj, aby łączyć ciepłe kolory z ciepłymi, a zimne z zimnymi. Słabo wygląda zielony z czerwonym, ale zielony z kremowo-białym jest częstym wyborem.

Ad.5. Jeden uchwyt – jeśli kupujesz nowe meble do jednego pokoju w etapach, zadbaj, aby posiadały one jeden typ uchwytów.

Ad.6. Antyki, chrom, szkło – Bardzo atrakcyjnie wyglądają w biurach pojedyncze szafki antyczne lub stoliki szklane. Jednak nadmiar tych mebli może wywoływać negatywne skojarzenia.

Ad.7. Czerń i biel – czerń i biel są jak joker w talii kart, dobrze łączą się ze wszystkimi innymi kolorami. Jeśli planujesz w przyszłości wyposażyć swoje biuro o nowe meble postaw na biel lub czerń, które dobrze komponują się ze wszystkimi innymi kolorami.

Chcesz omówić swoją koncepcję z fachowcem?

Skorzystaj z porady projektanta wnętrz

INFOLINIA 800 550 010