17 lipca, 2015

Jak dbać o meble biurowe – część 2

W kolejnym poradniku skupimy się na meblach wykonanych na wysoki połyk. Są one chętnie wybierane do biur, a ich popularność trwa już od wielu lat. Również nasza firma oferuje tego rodzaju meble. Elementy z połyskiem stanowią j zwykle część mebla, co pozwala to osiągnąć ciekawy efekt plastyczny i funkcjonalny.

W naszej ofercie znajdą Państwo meble z elementami płyty Pollygloss, są to fronty lad biurowych Dorado i Terra, blendy w biurkach i szaf (system Bravo). Drugą opcją w ofercie są meble z tzw. Acryluxu., Stosujemy go w ladach Linus. Wysoki połysk pozwala uzyskać efekt głębi. Niestety wysoki połysk ma też mankamenty, wyraźniej widać na nim wszelkie zabrudzenia i odciski palców. Jak dbać o tego typu meble i jak sprawić, by wyglądały zawsze dobrze?

Meble na wysoki połysk – uczul pracowników

Meble biurowe na wysoki połysk kojarzą się od lat z elegancją, z tego też powodu są chętnie wybierane do miejsc, gdzie liczy się prestiż: kancelarii adwokackich, biur księgowych, firm związanych z doradztwem finansowym, personalnych, gabinetów itp.

Powierzchnie z wysokim połyskiem wymagają szczególnej dbałości o czystość, są wrażliwe na zarysowania. Uważajmy również na wysoką temperaturę. Jeśli chcemy, by meble zachowały świeży wygląd przez długi czas – stosujmy podstawki pod kubki z gorącymi napojami. Uczulmy też na to pracowników. Warto zakupić zestaw kolorowych podstawek pod kubki i naczynia – nie one drogie, a wiele zakładów z gadżetami reklamowymi dostarczy nam także takie z logo firmy.

BRAVO_1
System Bravo, którego ciekawym elementem są blendy na wysoki połysk

Jak usuwać zabrudzenia z mebli lakierowanych na wysoki połysk?

Meble lakierowane wystarczy przetrzeć lekko wilgotną szmatką, by usunąć większość zabrudzeń. Ewentualnie można do wody dodać niewielką ilość mydła w płynie. Taka mieszanka powinna poradzić sobie z większością zabrudzeń. Po przetarciu wilgotną gąbką warto powierzchnię zetrzeć jeszcze kawałkiem suchej mikrofibry lub ręcznika papierowego – pozwoli to uniknąć nieestetycznych smug. Pamiętajmy, że wybierając gąbkę lub szmatkę – powinna ona być wykonana z miękkiego materiału. Nie używamy proszków i mleczka z dodatkami ściernymi i niczego co może zarysować i zmatowić płytę.

Wazelina na ratunek… mebli

Wraz z upływającym czasem i użytkowaniem mebli pojawiają się na nich drobne rysy lub zarysowania. Takie delikatne odpryski lakieru warto zabezpieczyć wazeliną – wystarczy jej niewielką ilość wetrzeć w rysę. Po niedługim czasie nie będzie ona prawie widoczna.

INFOLINIA 800 550 010