9 grudnia, 2016

Dodatki świąteczne w Twoim biurze – jak je dobrze wkomponować?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia od pierwszych dni listopada czuć praktycznie na każdym kroku. Atakują nas reklamy świąteczne, sklepowe półki wabią nas świątecznymi cenami. W domu coraz częściej rozmawia się o nadchodzącej pierwszej gwiazdce. Dlaczego by nie poczuć tego klimatu także w naszym biurze?

Ozdoby i dodatki świąteczne w miejscach publicznych mogą nas często szokować swoją ilością i, niestety tym, że okazują się po prostu zaaranżowane bez elementarnego poczucia estetyki. Myśląc o wystroju biura, trudno nie uciec od takich skojarzeń.

Nie oznacza to jednak, że wkomponowując do naszego miejsca pracy pewnych świątecznych elementów czy dekoracji, nie można tego zrobić gustownie i estetycznie. Zacząć możemy już od recepcji.

Choinka tylko w domu?

Zanim klienci wejdą do Twojego biura, mogą natknąć się w recepcji na świąteczne drzewko, co na pewno nie spowoduje u nich złych skojarzeń. Przybyła na tereny polskie z Niemiec choinka, nawet jeśli będzie sztuczna, dzięki kolorowi zielonemu spowoduje dobre skojarzenia, dając w ułamku sekundy odpocząć spracowanym oczom, co może podnieść efektywność pracy (pisaliśmy o tym w poprzednim wpisie: http://wuteh.com.pl/tanie-sposoby-na-podniesienie-efektywnosci-w-biurze/). Powinna zajmować tyle powierzchni, by pracownicy i klienci mogli swobodnie poruszać się po recepcji.

choinka
Źródło: pixabay.com

Jeśli chcemy uniknąć problemów z transportem nieco większej choinki wystarczy, że na stoliku lub ladzie recepcyjnej postawimy małą, sztuczną choinkę. Tutaj także miej na uwadze, że wiedząc, iż w natłoku przedświątecznych obowiązków, nikt z naszej firmy nie da rady zajmować się drzewkiem, lepiej zdecyduj się postawić swój wybór na sztuczną choinkę. Generalnie jednak przybieranie tego przywołującego na myśl prezenty elementu powinno znaleźć swoich entuzjastów, którzy znaleźliby chwilę na to zajęcie. Kto nie lubi wieszać bombek i zakładać świątecznych łańcuchów. Do tego dodajmy słodkie elementy w rodzaju pierników czy czekoladek. Kiedy nie przesadzimy z ilością choinkowych ozdób, będzie ona dodawała uroku naszemu biuru, przy jednoczesnym zachowaniu przez niego pewnej koniecznej powagi.

Radzilibyśmy raczej unikać wianków dekoracyjnych wieszanych na drzwiach czy szafach. Będą one przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Wianki, jeśli tracą swoich elementów, powieszone przy oknie będą lepszym pomysłem. Wpadną w oko, a nie okażą się uciążliwym świątecznym dodatkiem. Girlandy, powieszone w stonowanej ilości, tak by nie zaciemniały pokoju, to także dobra idea, którą możesz rozważyć.

Co na stoły biurowe?

W zależności od wielkości stolika konferencyjnego, lady recepcyjnej czy stolika dla gości, można tam z powodzeniem umiejscowić stroik z igliwia. Przybrane w szyszki lub takie świąteczne motywy, jak gwiazdki czy nawet małe bombki będą na pewno się dobrze prezentowały na zielonym tle. Do takich stroików można często włożyć świeczkę, która zwłaszcza w jesienno-zimowe, krótkie przecież, dni subtelnie dostarczy nieco naturalnego światła.

Pomyśl i o klientach i o pracownikach

Choinka da znać przychodzącemu do nas klientowi, że nasza firma jest przyjaznym miejscem, w którym jest miejsce nie tylko na służbowe meble i tony papierów.

Przyozdabiając biuro, nie zapominajmy o pracownikach. Kubek z motywem świątecznym, najlepiej z wymalowanymi wyrazistymi wzorami stanowić będzie miły akcent. Pozwoli w nieco innym klimacie odetchnąć na chwilę przy kawie lub herbacie. To w połączeniu z nienarzucającymi się ozdobami, wpuści, jak w popularnej reklamie, do naszego biura nieco świątecznego klimatu.

INFOLINIA 800 550 010