19 kwietnia, 2017

Biurka – efektowne i ergonomiczne

Ciągle słyszymy, że komfort w pracy jest bardzo ważny, o ile nie najważniejszy. Taki wynikający z wygodnego i dobrze zaprojektowanego stanowiska pracy przekłada się na to, jak się czujemy.

Żeby tak było, musi ono funkcjonalnie wyglądać, a jednocześnie ładnie wyglądać. Dlatego dziś przyjrzymy się, jakie biurka spełniają obydwie te cechy. Teraz, kiedy możemy przebierać w kolorach, stylach czy kształcie mebli łatwo się w tym wszystkim pogubić.

Od czego zacząć, wybierając biurka pracownicze?

Powinny one przede wszystkim być dopasowane do profilu działalności naszej firmy. W ten sposób małe przedsiębiorstwa, których wyróżnikiem jest innowacyjność raczej nie postawią na klasyczne, łagodne kształty, które będą kłócić się w mniejszym lub większym stopniu z wizerunkiem rozwijającego się przedsiębiorstwa. Tutaj doskonale sprawdzą się np. meble z linii Focus z awangardowym designem stelażu i ciekawymi połączeniami kolorystycznymi. To nie wszystko, bo biurka z tego modelu dają też dużo przestrzeni osobie pracującej przy nim. Zyskuje ona zatem sporą wygodę w codziennej pracy.

FOCUS_2
Meble biurowe Focus

 

Dodajmy, że klasyczne rozwiązania, doskonale pasujące do prawniczych czy finansowych kancelarii nie wykluczają wcale efektowności. Takimi meblami są z pewnością biurka z linii Avo, nawiązującej do tradycji mebli szkieletowych czy też modele z linii Komo wyposażonej w pionowy kanał kablowy. Dzięki temu rozwiązaniu już nigdy więcej nie poplączemy nóg o wijące się okablowanie. To tylko jeden z przykładów funkcjonalności, jakimi powinny się cechować biurka.

Meble biurowe Avo
Meble biurowe Avo

Meble biurowe a pomieszczenie, w którym się znajdą

Tego typu meble, oprócz ciekawego stelażu doskonale odnajdują się w większości pomieszczeń. Choćby dzięki różnym kształtom i wielkościom, umożliwiającym dopasowanie biurka do danego wnętrza. Taką funkcją wyróżniają się biurka narożne, które poprzez swoją łukową budowę zabierają bardzo mało miejsca i można je na wiele sposobów zestawić z innymi biurkami.

Przed zdecydowaniem się na konkretny model pomyślmy jeszcze o odpowiednim zaplanowaniu przestrzeni biurowej. Zastanówmy się, czy potrzebujemy większych mebli czy może nieco mniejszych? I nie chodzi tylko o wielkość miejsca, którego potrzebujemy, by pomieścić na nim laptopa, teczki i inne przyrządy biurowe bez ryzyka spowodowania bałaganu. Jeśli nasze biuro jest spore, z wysoko położonym sufitem, głupio w nim będą wyglądać bardzo małe meble. O takich detalach czasem się zapomina. Bez tego jednak nie połączymy efektowności i ergonomiczności przy wyborze mebli.

Proste rozwiązania, znakomite efekty

Co jeszcze powinno cechować biurka? Na pewno pozytywnym wpływem na zdrowie pracownika, a ten można osiągnąć kupując biurka wyposażone w regulację wysokości. Zwiększając lub zmniejszając wysokość blatu będziemy mogli bez problemu wyprostować nogi, co ma niebagatelny wpływ na prawidłową postawę ciała. Niełatwo przecież ją zachować w przeciągu 8 godzin pracy.

Regulowane meble biurowe Flex
Biurka z regulacją wysokości z linii Flex

Nie można przy tym zapominać, że funkcjonalne biurka dobrze wpływają na koncentrację (o której więcej pisaliśmy w naszym lutowym wpisie: 10 sposobów na poprawę koncentracji w pracy), a przez to na naszą efektywność. Kiedy nie nadwerężamy kręgosłupa, a kształt biurka sprzyja utrzymywaniu na nim porządku, o wiele łatwiej o to, byśmy byli wypoczęci. A o to przecież chodzi, żeby nasza firma wyposażona była w ergonomiczne oraz stylowe biurka pracownicze. W tym wpisie udowodniliśmy, że jest to w pełni możliwe.

INFOLINIA 800 550 010