24 lutego, 2017

Białe meble biurowe – zalety i wady

O białych meblach przyjęło się myśleć, że łatwo się brudzą. Do tego nie zawsze pasują do kolorystyki danego pomieszczenia, a w przypadku wnętrz biurowych muszą też wpisywać się w charakter firmy. Dlatego dziś sprawdzimy dobre i złe strony użytkowania białych mebli biurowych.

Białe meble od paru lat cieszą się, mimo zaznaczonych na początku minusów, sporą popularnością. Moda nie może być tego jedyną przyczyną. Zacznijmy więc od zalet białych mebli biurowych.

Białe meble dla biura – plusy

Wprowadzając tego rodzaju meble do biura, nadajemy wrażenie, że pomieszczenie jest większe, niż w rzeczywistości. Optyczne powiększenie wnętrza możliwe jest zwłaszcza wtedy, kiedy ściany i podłogi również są w jasnych kolorach. Przestronność z kolei zawsze zwiększa swobodę, jaką odczuwamy w danym miejscu.

Nawet rzadkie promienie słońca prześwitujące przez szare chmury wystarczą do tego, żeby biuro z białymi meblami było jaśniejsze. Dzieje się tak oczywiście dlatego, że odbijają one światło, wpływając pozytywnie na nastrój znajdujących się w pomieszczeniu osób.

Biały kolor mebli daje prawie nieograniczone możliwości kreowania nastroju. Dzięki takim meblom możemy wytworzyć ciepły i przytulny klimat. Przy odpowiednio ostrych krawędziach, ciemnym odcieniu bieli i wysokiej jakości użytego materiału nadadzą one również biuru chłodny, minimalistyczny klimat, co będzie kreowało atmosferę profesjonalizmu.

Białe meble biurowe sprawdzą się idealnie, gdy umiejętnie połączymy je z jasną kolorystyką ścian i pozostałych kolorów wnętrza np. błękitem czy jasnym brązem. Pamiętając o tym, świetnym wyborem może okazać się polecana przez nas linia białych mebli do biura Geos.

WUTEH_6_GEOS_B_HR
Białe meble biurowe Geos

Wady białych mebli biurowych

Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że białe meble „lubią” porządek. Nie bez podstaw kojarzą się one ze sterylną czystością. To na ich tle szczególnie dobrze będzie widać bałagan i wszelkie objawy braku czystości. Dlatego, opcja białych mebli nie będzie wskazana dla osób nie potrafiących wygospodarować chwili na utrzymanie porządku w biurze.

A będę one konieczne i to dość często, bo białe meble biurowe są szczególnie narażone na zabrudzenia. Biel spowoduje, że będą one bardziej widoczne. Najłatwiej w czystości utrzymuje się meble lakierowane, jednak wtedy musimy liczyć się z utratą pewnego uroku. Dlaczego? Meble są wtedy gładkie i jednolite, przez co nie widać naturalnego usłojenia danego biurka czy szafy. Ponadto, lakier powinien być zastosowany tylko dla wysokiej jakości mebli.

Tego typu zastrzeżenia nie powinny jednak wpłynąć na to, czy zdecydujemy się na wybór białych mebli. Dobrą jakość zapewni uznany producent, a gdybyśmy mieli obawy o kolorystyczne skomponowanie takich mebli, wystarczy spojrzeć na przykład dobrego połączenia jasnych kolorów, jakie zastosowaliśmy w linii mebli gabinetowych Bravo: http://wuteh.com.pl/do-gabinetu/meble-gabinetowe/bravo/. Biel z jasnym brązem wyglądają tutaj dobrze, prawda?

BRAVO_1
Meble gabinetowe Bravo

Jeśli zatem białe meble biurowe podobają się nam, a do będą pasować do wnętrza i charakteru naszej firmy, dobrze komponując się z innymi kolorami, dlaczego nie zdecydować się na nie? Wprowadzą one na pewno do naszego biura dużo światła, wrażenia przestronności, ale i elegancji.

INFOLINIA 800 550 010